HONG KONG 2010 - PRZYJĘCIE URODZINOWE MISTRZA CHIU WAI'A

HONG KONG 2010 – PRZYJĘCIE URODZINOWE MISTRZA CHIU WAI’A

W październiku 2010r., Si Fu Marcin Jóźwiak wraz z uczniami był z wizytą w Hong Kong.
Celem głównym wyjazdu była celebracja urodzin Mistrz Chiu Wai’a. Na spotkanie zostali zaproszeniu mistrzowie z całego świata wywodzący się od rodziny mistrza.
Polskę i Europę reprezentowała nasz Akademia poza tym byli też uczestnicy z takich krajów jak: Kanada, Australia, Taiwan, Hong Kong, Chin kontynentalne itd.

Ceremonia miała miejsce w niedzielny wieczór w restauracji.
Organizatorami przyjęcia byli: Denis Kwok Kie Chiu (młodszy syn mistrza Chiu Wai’a na stałe mieszkający w Hong Kongu, który reprezentuje obecnie rodzinę Chiu w Hong Kon’u) oraz Chiu Mei Wa (mistrzyni Hung Gar prowadząca w Hong Kongu Kwon wraz z mistrzem Denisem Chiu).
Tradycyjnie przyjecie rozpoczęło się tańcem smoka, po którym odbyły się pokazy mistrzów i ich szkół. Na końcu tej części uroczystości Mistrz Chiu Wai również wziął udział w występie i dał znakomity pokaz tradycyjnego Hung Gar Kuen.

Po pokazie każda ze szkół wręczyła mistrzowi prezenty i rozpoczęło się przyjęcie w restauracji na którym wszyscy wspólnie świętowali i wznosili toasty za zdrowie mistrza. Trzeba zaznaczyć że po raz pierwszy cała rodzina Hung Gar naszej linii przekazu była razem. Była to bardzo dobra okazja do bliższego poznania i zacieśnienia więzów.

W kolejnych dniach skorzystaliśmy w uprzejmości Mistrza Ambrose Kwok Keung’a Chiu, który oprowadził na po Hong Kongu oraz wybrał się z nami na dwu dniową wycieczkę do Macoa.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia i filmy z naszego wyjazdu:

Galeria zdjęć – Przyjęcie urodzinowe mistrza Chiu Wai’a

 

Pin It on Pinterest

Share This