OBÓZ TRENINGOWY 2010

W dniach 02-11.07.2010r. odbył się obóz treningowy Hung Gar Kung Fu w Murzasichle pod Zakopanem. Treningi odbywały się na świeżym powietrzu u podnóża Tatr. Obejmowały: treningi wytrzymałościowo-siłowe, treningi form ręcznych, form z bronią, form podwójnych, treningi wolnej walki, treningi zadaniowe z przyrządami – łącznie 4 treningi dziennie.

Program zajęć zawierał m.in.:

  • naukę i doskonalenie pozycji
  • naukę technik podstawowych – uderzenia, bloki, kopnięcia
  • naukę form podwójnych z bronią: Hou Chee Kwan Deui Chuck (gr. początkująca), Quan Lun Gim Fat (gr. zaawansowana)
  • naukę formy Sap Toc Sau Kuen (gr. początkująca i gr. średniozaawansowana)
  • naukę formy Yick Sau Kuen (gr. średniozaawansowana)
  • doskonalenie znanych form i technik
  • treningi zadaniowe z rękawicami i tarczami
  • naukę wolnej walki
  • całodzienne wyjścia w Tatry – treningi wytrzymałościowe

Obóz zakończył się egzaminem sprawdzającym, po którym zostały nadane stopnie.

Po zakończeniu egzaminu odbył się TURNIEJ TRADYCYJNEGO HUNG GAR KUNG FU
Uczniowie startowali w następujących konkurencjach:

  • Formy tradycyjne ręczne – gr. początkująca
  • Formy tradycyjne z kijem – gr. początkująca
  • Formy tradycyjne ręczne – gr. średniozaawansowana i gr. zaawansowana
  • Formy tradycyjne z bronią – gr. średniozaawansowana i gr. zaawansowana
  • Formy tradycyjne podwójne ręczne i z bronią – wszystkie grupy

Poniżej wyniki zawodów w poszczególnych konkurencjach

Formy tradycyjne ręczne – gr. początkująca:

  • I – Sebastian Mieszkowski
  • II – Kamil Cendrowski
  • III – Bartosz Papis

Formy tradycyjne z kijem – gr. początkująca: 

  • I – Bartosz Papis
  • II – Sebastian Mieszkowski
  • III – Tomasz Sadoś

Formy tradycyjne ręczne – gr. średniozaawansowana i gr. zaawansowana: 

  • I – Dariusz Kłeczek
  • II – Mirosław Baściuk
  • III – Jakub Maliszewski

Formy tradycyjne z bronią – gr. średniozaawansowana i gr. zaawansowana: 

  • I – Mirosław Baściuk
  • II – Dariusz Kłeczek
  • III – Maciej Jakubczak

Formy tradycyjne podwójne – wszystkie grupy: 

  • I – Dariusz Kłeczek / Mirosław Baściuk
  • II – Jakub Maliszewski / Maciej Małkowski
  • III – Maciej Jakubczak / Sławomir Chmielewski

Pin It on Pinterest

Share This