Uczniowie akademii
Adepci stylu, osoby posiadające Stopień Mistrzowski, asystenci w stylu Hung Gar Kuen nadany przez Si Fu Marcina Jóźwiak
Si Fu Dariusz Kłeczek
Urodzony w 1981 roku, absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Trenuje Hung Gar Kung Fu pod okiem Si Fu Marcina Jóźwiaka od 2005 roku. W tym czasie brał udział i zdobywał medale w polskich i międzynarodowych zawodach Kung Fu. Jego największym przeżyciem było wzięcie udziału w pokazie z okazji 80 urodzin Si Tai Gung Chiu Wai’a. Poza treningami jest kierownikiem projektów w firmie Procter & Gamble, interesuje się psychologią oraz coachingiem.
Si Fu Mirosław Baściuk
Urodzony w 1976 roku. Od ponad 20 lat związany ze sztukami walki. W 2005 roku rozpoczął treningi w Akademii Tradycyjnego Hung Gar Kung Fu prowadzonej przez Si Fu Marcina Jóźwiaka. Od tego momentu rozpoczęła się jego fascynacja tradycyjnym Kung Fu w systemie Hung Gar Kuen. W 2010 roku otrzymał z rąk Si Fu stopień asystenta / Si Hing. W 2014 otrzymał stopień mistrzowski / Si Fu nadany przez mistrza stylu Hung Gar Kuen Si Fu Marcina Jóźwiaka. W tym samym roku postanowił założyć własną szkołę pod nazwą Akademia Kung Fu Tygrys i Żuraw, w której kontynuuje tradycje systemu Hung Gar Kuen. Fascynuje się fizycznym rozwojem człowieka stale poszerzając swoje umiejętności. W 2018 roku jako jedna z 20 osób na świecie zdobył tytuł master instructora Animal Flow. W 2020 roku dołączył do wąskiego grona instruktorów Fighting Monkey. Oprócz Kung Fu uwielbia podróże, turystykę górską i jazdę na gravelu.
Si Fu Kazimierz Józefiak
Urodzony w 1986 roku w Warszawie. W roku 2011 otrzymał tytuł magistra inżyniera na
Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Hung Gar Kung Fu trenuje w akademii Si Fu Marcina Jóźwiaka od roku 2005. W roku 2012 otrzymał z rąk Si Fu stopień asystenta (Si Hing). W roku 2014 poznał wszystkie formy systemu, stając się adeptem stylu Hung Gar.
Pracuje na Politechnice Warszawskiej, gdzie pisze doktorat z dziedziny mechaniki gruntów
i modelowania numerycznego zagadnień budownictwa. Do jego zainteresowań, poza Kung Fu, należą fotografia i żeglarstwo.
Si Fu Maciej Jakubczak
Urodzony w 1992 roku, trenuje Hung Gar od listopada 2008 roku.
Trening Hung Garu jest dla niego sposobem na odstresowanie, poprawę sprawności
fizycznej, nauką obrony siebie i innych oraz ćwiczeniem charakteru. Zajmuje ważne miejsce w rozwoju osobistym, ogromnie rzutując na pozatreningowe życie codzienne, a także jest możliwością poznania wielu ciekawych osób.
Absolwent Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej, jest aktywnym członkiem
Koła Naukowego Fizyków, czyta fantastykę i jeździ na nartach. Swoją przyszłość wiąże z karierą naukową w zakresach fizyki plazmy i syntezy termojądrowej.
Si Fu Sławomir Chmielewski
Mistrz stylu Hung Gar Kuen. Urodzony 15 listopada 1983 roku. Od 1999 roku związany ze sportami siłowymi. Zainspirowany sztukami walki oraz kulturą wschodu w 2009 rozpoczął edukację w Akademii Tradycyjnego Hung Gar Kung Fu pod okiem Marcina Jóźwiaka. Od razu poczuł że to jest to czego szukał. W 2012 ukończył kurs instruktora samoobrony w Polskiej Akademii Sportu. W roku 2016 został adeptem stylu i odebrał z rąk Si Fu Marcina Jóźwiaka stopień czarnej szarfy (mistrza Hung Gar Kuen). W tym samym roku postanowił otworzyć własną szkołę pod nazwą Akademia Kung Fu Hung Gar Kuen Pazury Tygrysa, aby dalej rozpowszechniać sztukę walki która odmieniła jego życie. Uczestniczył w seminarium prowadzonym przez Si Tai Gunga Ambrose Chiu Kwok Keung.
Prywatnie pracuje w handlu od 15 lat. Obecnie współpracuje z dużą firmą handlową jako
Field Force Manager i od kilku lat skutecznie zarządza zasobami ludzkimi.
Poza Kung Fu pasjonuje się sportami drużynowymi, olimpijskimi czy siłowymi. Twierdzi że każdy ruch fizyczny jest dobry o ile jest wykonywany w odpowiedni sposób. Wśród zainteresowań ma także film, książkę oraz majsterkowanie głównie w ogrodzie.
Si Fu Andrzej Kopik
Urodzony w 1970 roku. Były podoficer zawodowy Wojska Polskiego oraz były funkcjonariusz Biura Ochrony Rządu. Przygodę ze sztukami walki rozpoczynał poprzez trening Karate Kyokushinkai, Aikido oraz Wing Chun kung fu. Hung Gar ćwiczy od 1995 roku. Swoje umiejętności zdobywał w trakcie pobytów w USA i Chinach a od 2009 roku trenuje Hung Gar kung fu pod okiem Si Fu Marcina Jóźwiaka.
Uczestniczył w pokazie z okazji 80 urodzin Si Tai Gung Chiu Wai’a w Hong Kongu.
Zgłębianie tajników Hung Gar kung fu to jego sposób na życie. Chętnie dzieli się zdobytą wiedzą. W wolnym czasie podróżuje a interesuje się kulturą chińską oraz fotografią.
Si Fu Jan Groszek
Urodzony w 1986 roku. Studiował m.in. Antropologię Kulturową i Sinologię na Uniwersytecie Warszawskim. Kultura Dalekiego Wschodu to jego pasja, którą się zaraził właśnie na treningach w Akademii Hung Gar. Trenuje w niej od 17 roku życia. Poza sztukami walki interesuje się również obcymi kulturami, wojskowością, literaturą oraz podróżami w dzikie zakątki globu.
Si Hing Bartosz Papis
Urodzony w 1984 roku w Warszawie. W 2008 otrzymał z wyróżnieniem tytuł magistra inżyniera na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. W roku 2015 na tym samym wydziale obronił z wyróżnieniem rozprawę doktorską w instytucie Automatyki i Informatyki Stosowanej. Hung Gar Kung Fu trenuje w akademii Si Fu Marcina Jóźwiaka od 2009 r. W 2015 r. otrzymał z rąk Si Fu stopień asystenta (Si Hing). Pracuje jako programista, badacz i architekt oprogramowania. Hung Gar Kung Fu trenuje dla zdrowia i z pasji, starając się przenieść charakterstyczny dla Kung Fu perfekcjonizm na inne dziedziny życia. Do jego zainteresowań poza Kung Fu należą: programowanie, sztuczna inteligencja, muzyka (w szczególności perkusja), żeglarstwo, seriale i gry planszowe.
Si Hing Paweł Gajewski
Urodzony w 1989 roku. W 2014 roku ukończył studia na Wydziale Nauk o Zwierzętach uzyskując
tytuł magistra inżyniera.
Przygodę w Akademii Tradycyjnego Hung Gar Kung Fu rozpoczął w 2008 roku. Z czasem
przerodziło się to w jego pasję, którą doskonali w każdej wolnej chwili. Hung Gar stał się dla niego sposobem na szeroko pojęty rozwój fizyczny jak i mentalny, nie zapominając o umiejętnościach skutecznej samoobrony.
Poza kung fu jego zainteresowania związane są z hodowlą zwierząt egzotycznych, naukami
przyrodniczymi oraz rozwojem wiedzy z zakresu produkcji zwierzęcej, z którą wiąże przyszłość zawodową.
Si Hing Andrzej Kiewicz
Urodzony w 1982 roku w Warszawie. Absolwent Szkoly Głównej Handlowej oraz informatyki na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Hung Gar Kung Fu trenuje w akademii Marcina Jóżwiaka od 2007 r. Trening Kung Fu jest dla niego sposobem na zachowanie zdrowia, ogólny rozwój fizyczny oraz pracę nad charakterem i systematycznością.Poza treningami jest kierownikiem projektów w firmie Procter & Gamble, interesuje się także fotografią, żeglarstwem, nurkowaniem.
Si Hing Jakub Maliszewski
Urodzony w 1990 roku, jest studentem SGGW w Warszawie. Styl Hung Gar Kung Fu w Akademii trenuje od trzynastego roku życia. Zaczął trenować chcąc nauczyć się samoobrony, a przy okazji znaleźć jakieś zajęcie na wolny czas. Jako że od zawsze interesowała go kultura Dalekiego Wschodu, owiane mgiełką tajemniczości Kung Fu nadawało się idealnie. Obecnie Hung Gar Kung Fu to dla niego integralna część życia. Trenuje w celu samodoskonalenia (nie tylko fizycznego!), ale także po to, by poznać cały system i w przyszłości przekazać go dalej.
Si Hing Maciej Małkowski
Urodzony w 1976 roku w Warszawie. Absolwent Wyższej Szkoły Ekonomicznej, na kierunku handel zagraniczny, którą ukończył w roku 2000, w stopniu magistra. Sztuki walki trenuje od 2001, zaś treningi w Akademii Marcina Jóźwiaka rozpoczął w 2003 roku. Uczestnik wielu seminariów i obozów organizowanych przez Akademię. W 2016 roku uzyskał stopień Si Hing. Treningi Kung Fu są dla niego formą samorozwoju w pokonywaniu swoich ograniczeń, oraz sposobem na zachowanie dobrego zdrowia. Poza treningami Hung Gar, interesuje się literaturą fantastyczną, majsterkowaniem, wojskowością i astronomią.